Lüleburgaz’da çocuklara yüzme eğitimi

“Lüleburgazlı çocuklar belediyenin kazandırdığı havuzda yüzmeyi öğreniyor”

Lüleburgaz Belediyesi “Yaz Geldi Yüz Haydi” sloganıyla Çocuk Eğitim Havuzunu hizmete sundu. 5-15 yaş arasındaki çocuklar, uzman personelce verilen eğitimler sonucunda yüzmeyi öğreniyor.

Lüleburgaz Belediyesinin sosyal gelişim projelerinden biri olan ve bu yaz başında hayata geçirdiği Çocuk Eğitim Havuzunda 5 ile 15 yaş arasındaki çocuklara yüzme eğitimi veriliyor. Yaş grupları arasında çocukların kategorilere ayrıldığı ve çok yoğun bir ilginin olduğu eğitimler alanında uzman personel tarafından veriliyor.

“Yüzme becerilerini öğreniyorlar”

Yüzme eğitimlerinin hafta içleri gruplar halinde sürdüğünü söyleyen Lüleburgaz Belediyesi Rekreasyon Uzmanı İsmet Altay Süpürgeci “Lüleburgaz Belediyesi olarak  ‘Yaz Geldi Yüz Haydi’ projemizde 5-15 yaş arasındaki çocuklarımıza ilk önce suyu sevdiriyoruz. Hemen ardından yüzme becerilerini öğretiyoruz. Serbest stil, kurbağa, kelebek başta olmak üzere tüm stilleri öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

“En önemlisi eğlenmeleri”

Süpürgeci verilen eğitimlerin yanı sıra en önemli durumun çocukların arkadaşlarıyla sosyalleşmesi, oynaması ve eğlenmesi olduğunu belirtti. Süpürgeci konuşmasını şöyle tamamladı; “En önemlisi çocukların arkadaşlarıyla sosyalleşmesi, oynaması, boş zamanlarını değerlendirmesi, eğlenmesi bizim için çok daha önemli. Çünkü takım uyumuyla grup içerisinde nasıl hareket edebilecekleri, sıra beklemeleri, bunların hepsi toplumsal yaşam anlamında da çok önemli şeyler. Çocuklar burada hem eğleniyor hem öğreniyor.” Öte yandan Süpürgeci Çocuk Eğitim Havuzundan özel gereksinimli çocukların da faydalandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir