Yargı’nın yapımcısından 2. savcı Pars açıklaması: Ölmeyi oyuncumuz istedi

Yargı dizisine veda eden Mehmet Yılmaz Ak’ın hayat verdiği savcı Pars’la ilgili başarılı senarist Sema Ergenekon’un yazdığı mevt sahnesi çok konuşuldu. Evvel kesik eli ortaya çıkan Pars’la ilgili yaratılan spekülasyon üzerine imal şirketi yazılı bir açıklama yaptı.

Ay Üretim “Sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek; imal olarak bizler de hiç istemesek de Pars karakterinin kıssasını sonlandırmak zorunda kaldığımızı duyurmak isteriz” diyerek açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“Sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek üretim olarak bizler de hiç istemesek de Pars karakterinin öyküsünü sonlandırmak zorunda kaldığımızı duyurmak isteriz. Oyuncumuz Mehmet Yılmaz Ak 55. kısım çekimleri esnasında evvel 3 günlük, akabinde da 10 günlük rapor alıp kısımda kalan sahnelerin çekmeyi reddederek dizimizden ayrılmıştır.

Kendisi ile yapılan görüşmelerde toplumsal hayatına vakit bulamadığını, hasebiyle projeye devam etmesinin kendisini kıymetsiz hissettirdiğini belirtmiştir. Ayrılma kararı tarafımızca hürmetle karşılanmış fakat öykü ve yayınlanacak kısımları riske atmamak ismine en azından iki kısım daha devam etmesi rica edilmiştir.

Ancak ne aksayacak kıssanın, ne de aksayacak yayının kendisinden bedelli olmadığını tabir ederek bu iki kısımlık devamlılık teklifimiz reddedilmiştir. Bu kararı ve bakış açısına hürmet duyduğumuzu belirterek yarım bırakılan kısma sonradan ek sahneler çekildiğini, kısmının yayınına son anda yetiştirdiğini ve kısım üretim tarafında aksaklıklar getirdiğini belirtmek isteriz.

Halihazırda tekrar yazılan senaryolar sebebiyle de tüm takım zamanlama açısından badireye girmiştir. Lakin senaryo çalışmaları büyük bir özveriyle devam etmektedir. Hikayemizdeki Pars karakterinin aniden yok olması ne öykü, ne de karakter inandırıcılığı açısından mümkün olmayacağı için karakterin öldürülmüş olmasına ki, buna da oyuncunun talebiyle karar verilmiştir. Oyuncumuz mevt sahnesi için dahi sete gelmeyi reddedince karakterinin öldüğüne inandırma yolu olarak bulunmuş ve final sahnesi ise kelamı edildiği üzere bir intikam güdüsüyle yazılmamıştır. Öyküyü tamamlama, havada bırakmama ismine gösterilen bir gayretin eseridir. Bizleri üzen oyuncumuzun hürmet duyduğumuz bu ayrılma kararından çok ayrılış biçimi olmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir