Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na mektup: Kral çıplak

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektupta, “İyi Parti dışında, toplamı yüzde 1 bile etmeyen, Demokrat Parti hariç AK Parti’den dışlanmışlarla yola çıktınız. 5 parti liderine cumhurbaşkanı yardımcılığı ve birer bakanlık garanti edince kendinizi onlara Cumhurbaşkanı adayı ilan ettirdiniz. ‘Ben ne yapabilirim önderler karar verdi’ demek suretiyle aklımızla alay ettiniz” satırları yer aldı.

İLGİLİ GÖRÜNTÜYÜ İZLEYİN

SAYIN MERAL AKŞENER BAŞTA OLMAK ÜZERE VATANSEVERLERİN UYARILARINI DİNLEMEDİNİZ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdı. Açıklamalarda bulunan Özcan, mektubunda yer verdiği satırları basın mensuplarına da okudu. Özcan mektubunda, “Göreve geldiğiniz 13 yıldan bu yana toplam 11 genel seçim, lokal seçim ve referandumlarda başarılı olamadık. (2019’da göreli olarak kısmi bir muvaffakiyet kelam konusudur.) Partiyi birinci parti yapma telaffuzunuz hiçbir vakit gerçekleşmemiş 7 Haziran 2015 ve 18 Mayıs 2023 seçimleri haricinde partimiz, rakip yapıdan 2 kat fark yemiştir. Bu süreçte birebir şeyleri yaparak, toplumdan kopuk emsal beşerlerle çalışarak, birebir cümleleri kurarak oyumuzu artırmayı umduk lakin olmadı. Demokrasiyi hiç ağzınızdan düşürmediğiniz halde, hiçbir kayıp seçimden sonra koltuğunuzu yeni, daha genç birine bırakmayı düşünmediniz yahut kendi koltuklarını korumak için tabanın genel kanaatini yansıtmayan sizi seçecek kurultay delegelerinin seçimine bile isteye dayanak verdiniz. Sizi kandıranların dolduruşuna gelip, başta Sayın Meral Akşener olmak üzere gerçek vatanseverlerin ihtarlarını dinlemeden kendinizi aday ilan ettirdiniz. İyi Parti dışında, toplamı yüzde 1 bile etmeyen, Demokrat Parti hariç AK Parti’den dışlanmışlarla yola çıktınız. 5 parti liderine cumhurbaşkanı yardımcılığı ve birer bakanlık garanti edince kendinizi onlara Cumhurbaşkanı adayı ilan ettirdiniz. ‘Ben ne yapabilirim önderler karar verdi’ demek suretiyle aklımızla alay ettiniz” sözlerine yer verdi. Mektubunu okumaya devam eden Özcan, Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye yıllardır emek veren bireyleri üzdüğünü belirterek, “Bu da yetmezmiş üzere, adaylığınızın garantisi karşılığında AK Parti’den koltuk kaybı yüzünden ayrılmış, dışlanmış insanların kurduğu bu partilere 40’a yakın milletvekili kontenjanı vermeniz, partimize yıllardır maddi manevi emek veren parti işçilerini ziyadesiyle üzmüş ve küstürmüştür” dedi.

DEĞİŞİM KOŞUL VE KRAL ÇIPLAK

“Ben başımı kuma gömmüyorum” diye Özcan, “Eski ve yeni milletvekilleri, eski ve yeni belediye liderleri, söylediklerimin tamamının yanlışsız olduğunu biliyor. Arkadaşlar biz devrimci bir partiyiz. Direnmemiz gerektiğinde direniriz. Değişim vakti gelince de ‘Değişim şart’ diyebilmeliyiz. Artık herkes başını kuma gömmüş bekliyor. Ben başımı kuma gömmüyorum. Başarısız olduk. Değişim kural ve kral çıplak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir