Spordaki Başarılarının Yanı Sıra Aynı Zamanda Bir Moda İkonu Olan 10 Sporcu

Spor dünyasının birtakım yıldızlarının spordaki muvaffakiyetlerinin yanı sıra etkileyici moda stilleri da dikkat çekiyor. Birtakım isimler o kadar başarılı ki bu mevzuda kendilerine moda ikonu desek yanlış olmaz sanırım.

Gelin birlikte bu moda ikonlarına bir göz atalım…

1. LeBron James

Bazıları için gelmiş geçmiş en âlâ basketbol oyuncusu olan namı kıymet ”King”, yalnızca basketbolda değil tıpkı vakitte moda alanında da isminden kelam ettiriyor. NBA’nin 20 yıllık çınarı, mesleğinin başlarında biraz rüküş giyiniyordu lakin vakit geçtikçe basketbolu geliştiği kadar giysi şekli da gelişti.

LeBron James’in Nike ile olan 500 milyon dolarlık giysi muahedesinden da bahsetmesek olmaz.

2. Serena Williams

21 kere Grand Slam şampiyonu olan tenisin kraliçesi Serena Williams, tenis mesleğinde olduğu kadar kırmızı halıya ve podyuma da bir o kadar sert ve hakim.

3. Gregory van der Wiel

Yakışıklığıyla dikkat çeken eski futbolcu birebir vakitte tam bir moda tutkunu. Model olan eşiyle birlikte birçok moda mecmuasına poz veren eski futbolcu bir periyot Fenerbahçe’de de futbol oynamıştı ancak çokta başarılı olduğu söylenemez. Futbolu erken yaşta bırakmasının ana sebebinin de bu moda tutkusu olduğu düşünülmekte.

4. Cedi Osman

NBA’nin gediklilerinden bir olan güzel basketbolcumuzun moda biçimi epeyce dikkat cazibeli. Amerika’da isminin çağrıştırdığı şey kadar moda şekli da bir o kadar konuşulmakta.

5. Hector Bellerin

Sporting Lizbon’un başarılı sağ beki Hector Bellerin, değişik giysi biçimleriyle çok konuşulan isimlerden bir tanesi. Başarılı futbolcu genelde salaş kıyafetleri tercih ediyor.

6. Conor Mcgregor

Ünlü UFC dövüşçüsünü birçoğumuz birkaç yıl evvel Khabib Nurmagomedov ile yaptığı efsanevi maçtan tanıyoruz. Kendisi dövüşmekte olduğu kadar şık giyinmekte de bir o kadar başarılı.

7. Russell Westbrook

Karakteri ve basketbolculuğu üzere moda şekli da uçuk olan ünlü basketbolcu genelde giydikleriyle spot ışıklarını üzerine çekiyor. Kendisi garip moda biçimiyle çok konuşulan isimlerden biri.

8. Alperen Şengün

Son yıllarda ülkemizden çıkan en âlâ basketbolcu olduğu konuşulan genç basketçimizin oyun usulü kadar giysi stilinin da başarılı olduğunu söylersek kendisini abartmış olmayız. Bilhassa bu yıl performansını çok daha üst düzeylere çıkarın basketbolcumuzun geleceği hayli parlak görünüyor.

9. Cristiano Ronaldo

Geçtiğimiz ay 2.5 yıllık 200 milyon dolar üzere rekor bir fiyatla Suudi Arabistan ekibi Al Nassr FC transfer olan futbol efsanesi, her periyot farklı saç tarzları ve moda biçimiyle isminden kelam ettirdi ve kelam ettirmeye de devam ediyor.

10. David Beckham

Tabii ki moda deyince listeye David Beckham’ı koymazsak olmaz. Çok başarılı bir futbol mesleği olan futbolcunun güzelliği başarılı mesleğinin üstüne çıktı diyebiliriz. Gençliğinden bu yana her devir farklı ancak etkileyici moda biçimine sahip olan eski futbolcuya ne giyse yakışıyor desek abartmış olmayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir