HaberTürk yazarı Sarıkaya: Mahkeme kararı 6’lı Masa’yı topladı, ama liderleri süratle dağıttı

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İmamoğlu hakkındaki siyaset yasağı sürecinin sonunda gelinen noktanın tek özeti var: ‘Mahkeme kararı 6’lı Masa’yı topladı, fakat önderleri hızla dağıttı…'” yorumunu yaptı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün gazetecilere yaptığı “Bir parti diğer bir partinin iç işlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır. Her parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmalı. Hem Ekrem (İmamoğlu) Bey, hem Mansur (Yavaş) Bey vazifelerinin başında…” açıklamasını hatırlatan Sarıkaya, bu tabirler nedeniyle Düzgün Partililerin “kaşlarının çatıldığını” söyledi. 

İyi Partililerle olan görüşmesini de aktaran Sarıkaya şu tabirleri kullandı:

“Sonuç olarak İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararı Altılı Masa açısından lehe durum üzere görünürken, bir anda aykırıya döndü, baştan beri var olan ince çatlağın çok daha belirginleşip, derinleşmesine yol açtı…

İYİ Parti’deki karar organlarında tesirli isimlerden kiminle konuşsam dün tepkiliydi. İçlerinden en değerlisi şu cümlede yatıyordu:

‘Ekrem Bey ve Mansur Bey’i ortak seçmedik mi? Artık çıkıp biz de ‘adayları ortak belirleyip, ortak dayanağımız sonucu seçildiğini biliyorduk’ desek ne olur? ‘Haydi, buyurun buna bir yanıt verin bakalım!’ dersek bu iş nereye masraf? Biz ne CHP’nin iç işlerine karışıyoruz, ne de Masa’da sorun üretiyoruz…’

İYİ Parti’de bu tartışmalardan çıkılıp, 6’lı Masa’da kimin seçimi kazanacak yetide olduğunun ortaya konulması gerektiğine işaret ediliyor.”

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu: Altı başkan bir ortaya gelip, ‘bizim adayımız sizsiniz’ derse elbette aday oluruz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir