Gözler, Erdoğan’ın açıklamasında… EYT’de yaş sınırı olacak mı?

2022’nin son Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak.

Toplantının en kritik hususu milyonların merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi… Ankara kulislerine nazaran EYT’ye “yaş sınırı” getirilmesi, askerlik borçlanması üzere son rötuşlar bugünkü Kabine’de konuşulacak.

“KESİNLİKLE SÖYLEYEMEM AMA…”

Dün akşam bir TV kanalında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Geldiğimiz son kademeyi Kabine toplantısında Cumhurbaşkanımızla paylaşacağım, kendisi kıymetlendirecek. Karar çıkar mı, katiyetle söyleyemem ancak değerlendirileceğini söyleyebilirim” demişti.

YÜKSEK FİYATLARLA MÜCADELE

2023 yılında uygulanacak olan taban fiyatın 8 bin 500 TL’ye yükseltilmesinin akabinde Erdoğan’ın sinyalini verdiği “fahiş fiyatla mücadele” kapsamında atılacak yeni adımlar da masaya yatırılacak.

“PAZARTESİ PAYLAŞACAĞIM” DEMİŞTİ

Karadeniz’de çıktığı duyurulan doğalgazın ulusal sisteme bağlanması istikametinde yürütülen çalışmalarda gelinen kademe da Kabinesi’nin gündeminde olacak.

Cumartesi günü Erzurum’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karadeniz’de keşfettiğimiz gazı ulusal sistemimize bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesi günü bu hususta yeni muştuları milletimizle paylaşacağız” sözlerini kullanmıştı.

MEMUR VE EMEKLİYE REFAH PAYI

Masadaki öteki bahisler ise Gelir Vergisi dilimleri, memur ve emekliye refah payı… Erdoğan, Kabine’de alınan kararları toplantı bitiminde canlı yayında kamuoyuna duyuracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir