Cumhuriyet için kulaç attılar

Maltepe’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabahın erken saatlerinde başladı. Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nce Cumhuriyet’in 99’uncu yılına özel 99 atletle yüzme yarışı düzenlendi. 1923 metre aralıkta bayanlar ve erkekler kategorisinde düzenlenen ve nefes nefese geçen yarış tezahüratlar eşliğinde başladı. Belediye tarafından dağıtılan tişörtler ve bayraklarla adeta bir renk cümbüşü oluşturan onlarca Maltepelinin heyecanlı bekleyişleriyle yarış sonuçlandı. Bayanlar kategorisinde İpek Burcu Aydıner birinci, Melis Özer ikinci ve Eda Sayın üçüncü oldu. Erkeklerde ise Özkan Dizer birinci, Beysat Nobonipour ikinci ve Duygun Yurtel üçüncü oldu.

Cumhuriyet coşkusuna eşlik eden marşların da renk kattığı aktiflik sonrası birincilere kupa ve mükafatları Belediye Lider Yardımcıları Savaş Eroğlu ve Yahya Han ile Meclis üyeleri ve vazifeli isimler tarafından verildi.

BAŞKAN KILIÇ’IN İLETİSİNİ İLETTİ

Programı hasebiyle aktifliğe katılamayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın mesajını ileten Lider Yardımcısı Savaş Eroğlu, Cumhuriyet’in 99. yılına vurgu yaparak 100. yıla daha güçlü adımlarla girilmesi gerektiğini tabir etti. Eroğlu, Lider Kılıç’ın selam ve sevgileri ile kutlama bildirisini da iştirakçilere iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir