Bu Yıl Her Şeye Olduğu Gibi Ramazan Pidesine de Zam Geldi: Ramazan Pidesi Kaç TL?

Ramazan ayının birinci gününe sayılı günler kala vatandaşlar hazırlıklarını sürat kesmeden sürdürüyor. 1 ay boyunca oruç tutacak olan Müslümanlar, konutlarındaki eksiklikleri tamamlarken, fırınlardan da Ramazan’ın simgelerinden olan pide konusunda yavaş yavaş açıklamalar geliyor. 2023 yılında zamlanan öteki yiyecekler üzere pideye de artırım geldiği görüldü. İzmir’de Ramazan öncesi pideye artırım geldi. Pekala Ramazan pidesi kaç TL? Ramazan pidesi ne kadar? Ramazan pidesi kaç gram? İşte merak ettikleriniz…

Ramazan ayının göz bebeklerinden Ramazan pidesi, bu yıla artırım haberiyle giriş yaptı.

Oruç tutacak olan vatandaşlar, Ramazan’a 11 gün üzere kısa bir mühlet kala Ramazan pidesi konusunda araştırmalarına başladı. Bu yıl pide fiyatını birinci açıklayan vilayet İzmir oldu.

İzmir’de satışa çıkacak olan Ramazan pidesinin gramajının düşürüldüğü ve fiyatlarına artırım geldiği görüldü.

2023 Ramazan pidesi fiyatları ne kadar oldu?

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından açıklanana nazaran;

Geçtiğimiz yıl 350 gramı 6 TL’den satılan ramazan pidesi bu yıl %66 zamlanarak 10 TL’den satışa sunulacak. Birebir vakitte 350 gramlık pide 320 grama düşürüldü. Artırımlı fiyatlar 23 Mart Perşembe gününden itibaren geçerli olacak.

Ankara’da ise 300 gram Ramazan pidesi 10 TL’den satılacak.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır, bu fiyat sisteminin belirlenmesindeki en büyük etkenin artan maliyet olduğunu söyledi.

‘İzmir’de, ramazan pidesi 320 gram olarak 10 liradan satılacak. Ankara’da 300 gramı 10 liradan satılacak. Biz 20 gram fedakarlık yaptık. Karar, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde alınıyor. İzmir Ticaret Odası olarak bu kararı uyuyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir