4 ilde operasyon başladı: 60 gözaltı

İstanbul’daki icra müdürlüklerinde “ihaleye fesat karıştırıldığı” argümanlarıyla ilgili sürdürülen bir soruşturma kapsamında, bu sabah İstanbul merkezli 4 vilayette eş vakitli operasyon düzenlendi. Kelam konusu operasyonlarda 60 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımları, “ihaleye fesat karıştırma” kabahatine yönelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, icra müdürlüklerinde düzenlenen ihalelere fesat karıştıranlara yönelik çalışma başlattı.

İstanbul, Kırklareli, Samsun, Erzincan ve Diyarbakır’da 60 kişi gözaltına alındı. Böylelikle, İstanbul’daki icra müdürlüklerinde taşınmazların satış süreçlerinde organize bir formda hareket eden, ihalelere katılmak isteyen vatandaşları baskı, cebir ve tehdit yoluyla vazgeçiren ve ihalelere bahis olan taşınmazların fiyatlarını etkileyerek haksız menfaat sağlayan bir çetenin çökertildiği bildirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki süreçlerinin devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir